آموزش تصویری شماره گذاری صفحات اسناد ورد از صفحه دلخواه

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  نظر سنجی

  بهترین خواننده ی ایران کیست؟

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  آموزش تصویری شماره گذاری صفحات اسناد ورد از صفحه دلخواه

  یکی از مشکلات عمومی کاربران در زمینه شماره گذاری صفحات ورد، عدم توانایی آنها در انتخاب صفحه دلخواه جهت شماره گذاری است. برای مثال کاربری که دارای یک سند ۵۰ صفحه ای است می خواهد از صفحه ۵ به بعد را شماره گذاری (با شروع از عدد یک) کند در حالی که صفحات قبلی (یعنی ۱ تا ۵) شماره ای نگیرند.

  اگر این سوال همیشگی شما نیز بوده است، این آموزش را تا رسیدن به جواب سوال خود فرا بگیرید. (قابل ذکر است این روش برای تمامی نسخه های ورد کاربرد دارد با این تفاوت که در نسخه های مختلف ممکن است جای چند گزینه متفاوت باشد.)

  آموزش شماره گذاری صفحات اسناد ورد از صفحه دلخواه(وبلاگ شخصی مهران تقوی)

  مراحل انجام کار:

   

  ۱- ابتدا در سربرگ Insert با کلیک بر روی Page Number یکی از حالات دلخواه شماره گذاری صفحات را اعمال کنید. همانطور که مشاهده می کنید تمامی صفحات شماره می گیرند.

   

  شماره گزاری از صفحات دلخواه در ورد

   

  ۲- به صفحه ی ماقبل صفحه مورد نظری که می خواهید شروع شماره بندی را از آنجا شروع کنید رفته و از سربرگ Page layout بر روی عنوان Breaks کلیک نمایید و در منوی ظاهر شده بر روی یکی از گزینه ها برای مثال Next Page کلیک کنید. (برای مثال اگر می خواهید از صفحه ۵ به بعد شماره بندی کنید روی صفحه ی ۴ رفته و این اعمال را انجام دهید.)

   

  شماره گزاری از صفحات دلخواه در ورد

   

  ۳- سپس به سربرگ Insert بازگشته و روی Page Number کلیک کنید. منوی بازشویی را مشاهده خواهید کرد که از آن Format Page Numbers را انتخاب کنید و در پنجره باز شده گزینه start as را انتخاب کنید.

   

  شماره گذاری از صفحات دلخواه در ورد

   

  ۴- حالا مشاهده می شود که صفحات از صفحه ی ۵ به بعد شماره گذاری می شوند اما مشکل کار اینجا است که صفحات قبل از ۵ نیز دارای شماره هستند. برای برطرف کردن این اشکال روی صفحه ی مورد نظر (صفحه ۵) رفته و روی فوتر آن دوبار کلیک کنید. در سر برگ Design عنوان Link to previous را غیرفعال کنید.

  ۵- حال به صفحاتی که می خواهید شماره نداشته باشند (صفحات قبل از صفحه ۵) رفته و اعداد آنها را دستی پاک کنید.

   

   

  نظر  فراموش نشه

   

   


  نویسنده : مهران تقوی
  برچسب‌ها : آموزش تصویری شماره گذاری صفحات اسناد ورد از صفحه دلخواه, آموزش شماره گذاری از صفحه دلخواه در آفیس, آموزش شماره گذاری از صفحه دلخواه در ورد 2007, آموزش صحیح شماره گذاری در ورد, آموزش قدم به قدم شماره گذاری در ورد, ترفند ورد, شماره گذاری, شماره گذاری از صفحه دلخواه در ورد 2010, شماره گذاری بصورت حروف ابجد در ورد, شماره گذاری حروف ابجد در ورد, شماره گذاری در ورد, شماره گذاری دلخواه در ورد, شماره گذاری صحیح در ورد, شماره گذاری و حروف ابجد, صفحه بندی صحیح یک پایان نامه, قرار دادن حروف ابجد در ابتدای صفحات ورد, قرار دادن حروف ابجد در ورد, نمایش حروف ابجد در پنج صفحه اول ورد, چگونگی شماره گذاری از صفحات دلخواه در ورد,
  تاريخ : چهارشنبه 23 بهمن 1392 ساعت: 22:15
  بازدید : 5455

  صفحات وب